آیا رابطه پدر و دختری روی روابط شما با مرد آینده تان اثر می گذارد؟

دخترانی که پدری حمایتگر و مهربان داشته اند در روابط رمانتیک موفق تر عمل می کنند. احتمال کمتری وجود دارد که این دختران در سنین نوجوانی با پارتنر های مختلف رابطه جنسی برقرار کنند و حاملگی های زود هنگام را تجربه نمیکنند. همچنین در بزرگسالی اعتماد به نفس بالاتری برای رد کردن تقاضاهای نامعقول در روابط جنسی دارند و بهتر میتوانند از خود حفاظت کنند. به طور کلی این دختران رابطه جنسی را ابزاری برای خریداری عشق و توجه نمیبینند و برای انچه هستند ارزش قائل اند. رابطه این دختران با همسر یا پارنتر صمیمی و پایدارتر است. آنها توانایی بیان صادقانه افکار خود را دارند و از طرد شدن نمی ترسند. 

در مقابل دخترانی که با پدر خود رابطه عاطفی خوبی ندارند در ارتباطات خود با جنس مخالف دچار مشکلاتی هستند. پرخاشگر هستند و جدایی بیشتر برای آنها رخ میدهد. انها در حل مساله و بیان مسالمت امیز خواسته ناتوان هستند. در رابطه با جنس مخالف یا خود را بسیار دست کم می گیرند و یا بسیار پرتوقع هستند. 
اجازه بدید این مساله را اینطور خلاصه کنیم:
زمانی که فرد گرسنه است و به سوپرمارکت میرود به احتمال زیاد مواد غذایی ناسالم و پرکالری خریداری میکند. دخترانی که از رابطه سالم با پدر محروم بوده اند نیز اینچنین هستند. چون انها گرسنه محبت هستند و هنگامی که می خواند با مردی وارد رابطه شوند در انتخاب پارنتر دچار اشتباه می شوند.
دختران در هر سنی نیازمند محبت و توجه مناسب از جانب پدرشان هستند. امیدوارم این مطلب به پدران یادآور شود که رفتار مهربان، حمایتگر و دوستانه آنها تا چه حد می تواند در شکل

گیری شخصیت و سعادت فرزند عزیزشان موثر باشد.

 

  .فریبا قاسمی، مشاور روانشناس

 مشاوره روانشناسی آنلاین ،هلند

 


Call: 0031 616511936
🌐 www.FaribaGhasemy.com
📧  F.ghasemy@outlook.com
Instagram: bit.ly/InstagramFaribaGhasemy
Telegram: t.me/FaribaGhasemyPsychology
Facebook: fb.me/FaribaGhasemy

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2017 by Fariba Ghasemy, MSc-Psychology created by Wix.com